HAKKIMDA

İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra, uzmanlık eğitimimi yine İstanbul Üniversitesi İstanbul  Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalında tamamladım.  Aynı zamanda Medikal Estetik uygulayıcısıyım. 2016 yılına kadar Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uzman doktor olarak çalıştım.
2016 yılından itibaren, Dünya Sağlık Örgütü’nün dünyada ikinci en yaygın tedavi sistemi olarak kabul ettiği bütünsel tıp yaklaşımlarından biri olan Homeopati uygulamalarına başladım.
İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesinde homeopati eğitimi aldım. Aynı zamanda George Vithoulkas’ın Homeopati Akademisinde ileri seviye eğitimlere katıldım ve ECH (The European Committee for Homeopathy)’den uluslararası geçerliliğe sahip olan homeopati diploması aldım. Deneyimlerimi artırmak için Hindistan’ın Agra şehrindeki Dr. Pareek’s Homeopathic Hospital’ da bulundum.
Bezm-i Alem Üniversitesi Tıp Fakültesinde klinik aromaterapi ve fonksiyonel tıp uygulamaları üzerine eğitimlere katıldım.
Tıp fakültesinde ve meslek hayatımda aldığım tüm eğitimlerde Hipokrat hekimliğinin en önemli ilkelerinden biri olan, “Hastalık yoktur hasta vardır” ilkesinin vazgeçilmezliğini,  koruyucu hekimliğin önemini, beden, ruh ve zihnin birbirinden ayrılmaz bir bütün olduğunu ve ancak insanı bir bütün olarak değerlendirdiğimizde kalıcı şifayı sağlayabildiğimizi öğrendim. Her zaman kişiye özel, en önemlisi kişiye zarar vermeden tedaviler yapılması gerektiğini temel prensip edindim. Buradan yola çıkarak hastalarıma bütünsel tıp uygulamalarında ve koruyucu hekimlikte kullanılan, en iyi koşullarda üretilmiş, güvenli ürünler sunmak için, M Clinic Pharma’yı kurdum. Sonrasında, The M doğal içerikli dermokozmetik markam bu süreçte yerini aldı. Klinik çalışmalarla tamamlanan The M ile doğanın zenginliklerini cildimizin iyilik ve sağlığı için buluşturmak en büyük hedefim.
Ruh-beden-zihin bir bütündür ve sanat bu bütünü sağlıklı bir şekilde birbirine bağlayan muhteşem bir kaynaktır. Bu manada, görsel sanatların birçoğunu deneyimleme şansını kendime tanıdığım için mutluyum. YağlI boya resimlerimde özellikle masalsı kuş figürlerine yer vermeyi, onların naif, zarif ve güzel dünyasını yansıtmayı seviyorum. Aynı zamanda gönüllüsü de olduğum Otizm Güçlü Aile Derneği’nin Bilim ve Sanat Kurulu direktörlüğünü yürütmekte olup eserlerimin satışından elde edilen geliri Derneğimize bağışlıyorum. Yağlı boya resimlerim ile ulusal ve uluslararası birçok sergiye katıldım. Resmin yanı sıra, Bodrum’daki sanat atölyelerinde heykel ve seramik çalışmaları yapıyorum. Bir hekim olarak tüm bunları deneyimlerken sanatın çok büyük bir iyileştirici gücü olduğunu fark ettim. Sanat psikoterapisi ile ilgili çok sayıda eğitime ve seminere katıldım. 
Vizyonum, büyük önderimiz Atatürk’ün dediği gibi bilimsel düşünme ve uygulama alışkanlığından vazgeçmeden ilerlemek, M Clinic Pharma’nın faaliyet alanlarını geliştirmek, öğrenmeye ve sanatsal aktivitelere ara vermeksizin devam etmek ve çok daha fazla sayıda kuş resmedip onları dünyanın her yerine uçurmak olacaktır.
YUKARI